Grysław #14

Grysław #14

Kickstarter, Szpiedzy, Wiedźmin i Do Góry Nogami

 

 

To był tydzień premiery Wiedźmina, ale przekornie zaczynam od kolejnego Kickstarterowego sukcesu, czyli Bloodstained, a także zapowiedzi Bard’s Tale 4. Plus ogólne rozważania o finansowaniu społecznościowym.

W części drugiej omawiam szybko nową ofertę Humble Bundle (przygodówki za bezcen), przedstawiam grę Invisible, Inc. oraz podskakuję z radości z powodu zapowiedzi dodatku do Bloodborne – no i oczywiście wykorzystuję okazję, żeby znowu coś o Bloodborne samym powiedzieć.

W trzecim segmencie biorę na tapetę Wiedźmina 3 i tak – zachwycam się, choć nie bez wytknięcia drobnych błędów!

Na koniec tradycyjny kącik retro, a w nim przypomnienie gier Jona Ritmana, czyli Batman oraz Head over Heels – dwóch świetnych przygodówek w rzucie izometrycznym, które mogą być dobrą lekcją projektowania nawet dla współczesnych twórców.

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną, to z okazji premiery Wiedźmina zdecydowałem się na samych polskich wykonawców, ale za to w najlepszym możliwym wydaniu. Pierwsza płyta Collage, przepiękny i wzruszający utwór SBB, niesamowity Ogród Przeznaczenia i nagranie o szpiegach w szarych prochowcach. Chyba nie może być nic lepszego :)

Miłego słuchania!

LISTA UTWORÓW:

1. COLLAGE, Dalej Dalej, Baśnie, 1990
2. SBB, W Kołysce Dłoni Twych, Pamięć, 1978
3. LIZARD, Ogród Przeznaczenia, W Galerii Czasu, 1997
4. LEBOWSKI, Old British Spy Movie, Cinematic, 2010

Całość 1:00:55

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_14.mp3

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdy piątek o godzinie 19:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.