Grysław #16

Grysław #16

Masywne premiery, zwiastuny i zimna wojna

W przeciwieństwie do odcinka 15 ten zawiera dużo gadania rozdzielanego dość krótkimi (jak na mnie) utworami. Żaden nie przekracza 6 minut, co jest zaprawdę wyjątkowym osiągnięciem.

Udało się zachować tradycyjną formę 4 segmentów. W pierwszym omawiam gry dostępne w czerwcu za darmo na Xbox Live oraz Playstation Plus, z naciskiem na Massive Chalice. Zaś po równie masywnej co kielich przerwie muzycznej przechodzę do omówienia premier z tego tygodnia, czyli Heroes of the Storm, Wander oraz Hatred. Po czym następuje tematyczna, czerwcowa przerwa muzyczna, zaś po niej rozwodzę się nad zapowiedziami gier, które się niedawno pojawiły, czyli Fallout 4, Tomb Raider, Gears of War oraz XCOM 2.

Poniżej znajdziecie zwiastuny tych gier (oprócz Gears of War, jako że go jeszcze nie ma)

Fallout 4
https://www.youtube.com/watch?v=GE2BkLqMef4

Tomb Raider

XCOM 2

Zaś na koniec, po pięknym utworze Vangelisa, w segmencie retro przypominam 2 gry z okresu zimnej wojny, czyli Raid Over Moscow oraz Green Beret (znane także jako Rush and Attack).

Całość wieńczy zaś wyprawa do Avalonu.

Jak widać i słychać pod względem muzycznym jest dość zróżnicowanie, ale to zróżnicowanie moim zdaniem piękne i żywię nadzieję, iż wam również się spodoba.

Miłego słuchania!

LISTA UTWORÓW:

1. MASSIVE ATTACK, Eurochild, Protection, 1994
2. SPOCK’S BEARD, June, The Kindness of Strangers, 1998
3. VANGELIS, Main Titles, Blade Runner, 1982
4. ROXY MUSIC, Avalon, Avalon, 1982

Całość 1:00:20

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_16.mp3

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdy piątek o godzinie 19:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.