Grysław #17

Grysław #17

RPGi na konsole, E3 i Niebezpieczny Rysiek

 

Podobnie jak odcinek 16, ten zawiera mniej muzyki – nadal są 4 utwory, dzielące audycję na 4 segmenty, jeno teraz utwory te są dość krótkie, za wyjątkiem ostatniego. Po raz pierwszy też prezentuję kompozycję z gry komputerowej, bo akurat pasowała tematycznie.

W pierwszym segmencie omawiam zarówno premiery z tego tygodnia (Elder Scrolls Online oraz Kholat), a także ponownie zachwycam się Wiedźminem i ponownie załamuję ręce nad głupotą osób doszukujących się w grze rasizmu, mizoginii i wszelkiego co złe. Wiedźmin to gra, dzięki której wiele osób zaczęło interesować się Polską i jej historią, więc postanowiłem podsumować ten fragment audycji utworem Polonaise Jona i Vangelisa.

W drugim segmencie omawiam szybko gry, w które udało mi się (prócz Wiedźmina) zagrać, czyli Massive Chalice, Chip’s Challenge oraz Monument Valley, a następnie pochylam się nad Kickstarterem oraz zapowiadanym renesansem klasycznych gier RPG (jak Wasteland 2 i Divinity: Original Sin) na konsole. Zaś na koniec szybko wspominam o postaci Chrisa Avellone z firmy Obsidian.

W segmencie trzecim w końcu biorę się za przedstawienie zapowiedzi przedtargowych, takich jak Devil’s Third, Uncharted Trilogy, Ratchet and Clank, Shadow Warrior 2 oraz (króciutko) prezentację Oculusa.

Na koniec tego fragmentu smutna wzmianka o odejściu wspaniałego Christophera Lee oraz utwór z jego płyty Metal Knight.

Zaś na koniec, w części retro, gry Nether Earth oraz Rick Dangerous 1 i 2. A na piękne  podsumowanie utwór Dangerous supergrupy Black Light Syndrome.

Poniżej znajdziecie zwiastuny części omawianych gier

Devil’s Third (filmik po japońsku)

Ratchet and Clank

Shadow Warrior 2

Tutaj możecie zobaczyć w akcji Nether Earth:

Tutaj możecie zagrać w Ricka Dangerous

A tutaj możecie kupić Monument Valley

Wersja na iOS
Wersja na Androida

Miłego słuchania!

LISTA UTWORÓW:

1. JON AND VANGELIS, Polonaise, Short Stories, 1983
2. MORUSQUE, Obsidian, Blocks That Matter, 2011
3. CHRISTOPHER LEE, The Impossible Dream, Metal Knight, 2014
4. BLACK LIGHT SYNDROME, Dangerous, Situation Dangerous, 2000

Całość 1:00:33

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_17.mp3

 

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdy piątek o godzinie 19:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.