Grysław #86

Grysław #86

Muzyka Chrisa Huelsbecka

 

UWAGA: Podcast Grysław jest także dostępny na iTunes. Możecie znaleźć go tutaj.

Czas wakacji, czas Mundialu, czas depresji związanej z grą naszej reprezentacji. To wszystko składa się na brak audycji w poprzednim tygodniu oraz zwiększenie ilości materiałów muzycznych w tym odcinku – prezentuję w nim bowiem fragment arcybogatej twórczości Chrisa Huelsbecka.

Do zaprezentowania całości potrzeba by pewnie kilkudziesięciu audycji, bo to kompozytor nie tylko niezwykle płodny, ale i obecny w świecie gier od ponad 30 lat, choć sam skończył dopiero niedawno 50.

Chris to twórca muzyki do takich przebojów jak Giana Sisters, Turrican, Katakis, R-Type, Apidya, X-Out, Star Wars Rogue Squadron i mnóstwa innych, trudno więc w ledwie godzinie zmieścić choćby wyrywek jego twórczości.

Postanowiłem zatem zaprezentować fragmenty jego muzyki pochodzące z różnych okresów twórczości – od Commodora 64 w latach 80, przez Amigę w 90 oraz nowe platformy w latach 2000. A na koniec jedna z wielu jego aranżacji orkiestrowych.

Przy okazji zapraszam do czytania bloga Chrisa Huelsbecka, który można znaleźć tutaj:
http://thecruisincrew.com

Miłego odbioru!

LISTA UTWORÓW
1. CHRIS HUELSBECK; Giana Sisters Medley; 1987
2. CHRIS HUELSBECK; Turrican Intro; 1990
3. CHRIS HUELSBECK; Shades; 1985
4. CHRIS HUELSBECK; Turrican 2 OST; 1991
5. CHRIS HUELSBECK; Z-Out Theme; Reflections, 1994
6. CHRIS HUELSBECK; Giana Sisters: Twisted Dreams OST; 2015
7. CHRIS HUELSBECK; Symphonic Shades; Symphonic Shades; 2008

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_86.mp3

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdy piątek o godzinie 19:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.