Grysław #159

Grysław #159

Upadki i retrowzloty

 

Z góry przepraszam za problemy techniczne w tym odcinku. Niestety mieliśmy opóźnienia na łączach i czasami wchodzimy sobie z Andrzejem w słowo.

Ten odcinek zaczynamy od omówienia bardzo nieprzyjemnej sytuacji w magazynie CD-Action, czyli zwolnienia wszystkich pracowników. CD-Action to niezwykle zasłużone dla rozwoju polskiego rynku pismo o grach wydawane od 24 lat, które teraz wydaje się kończyć żywot.
Bardzo smutna historia, w której jednak cały czas mamy nadzieję na jakieś dobre zakończenie.

Następnie przechodzimy do sprzętowych opowieści retro w wykonaniu Andrzeja, który omawia nowy niskopoziomowy emulator C64 oparty o Raspberry Pi, a nazywający się BmC64. Przy okazji mamy małą pogadankę o tecnikaliach i nietypowości stacji dysków do C64.

Będąc przy dziale retro muszę wspomnieć o ZX Spectrum Next, który już jest w moim posiadaniu i któremu poświęcę zapewne osobną audycję.

Dodatkowo zachwycam się rewelacyjną grą Streets of Rage 4, która jest wzorcowym przykładem tego, jak należy tworzyć gry nawiązujące do serii z lat 90 i jak wzmocnić poczucie nostalgii.

W ostatnim segmencie zaś moje wrażenia z nowego XCOMu (mieszane) oraz Gears Tactics (pełne zachwytu)

Całość kończymy szybkim omówieniem zapowiedzi Assassin’s Creed Valhalla.

Miłego słuchania

LISTA UTWORÓW
1. OZRIC TENTACLES; Train Oasis; Jurrasic Shift; 1993
Odnośnik tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=jpKrKr3laW8

Podcast Grysław jest także dostępny na iTunes, Spotify oraz YouTube.

iTunes
Spotify
YouTube

 

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_159.mp3

 

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdą sobotę o godzinie 18:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.