Grysław #9

Grysław #9

Wspomnieniowo-nostalgicznie

Jak pokazuje ilustracja do tego odcinka (czyli okładka płyty Stationary Traveller grupy Camel), dziś będzie nostalgicznie i wspomnieniowo, choć nie od początku. Tak się składa, że dzisiaj mam urodziny i postanowiłem wrócić do czasów młodości i opowiedzieć trochę o moich pierwszych kontaktach z grami. Ale to w drugiej części audycji.

Natomiast w pierwszej mówię o premierach tego tygodnia, wracając do GTA i Mortal Kombat, a także wspominając o Pandora’s Tower i innych tytułach na Wii U.

Po przerwie muzycznej parę słów na temat Hearthstone na telefony, a później kącik filmowo-growy, bo omawiam nowe informacje na temat Gwiezdnych Wojen, Blade Runnera, Kung Fury oraz związanych z nimi gier.

Po kolejnej przerwie muzycznej część sentymentalno wspomnieniowa trwająca aż do końca audycji. W segmencie tym cofam się do czasów wczesnej młodości, opowiadam o pierwszym kontakcie z grami (PONG!), o ZX Spectrum i C64 oraz różnych grach, z naciskiem dziś na Knight Lore.

Na koniec pytanie do słuchaczy, czy chcieliby więcej takiego zrzędzenia starego człowieka, który jednak jeszcze może! :)

Muzycznie zaś spore zróżnicowanie, choć wszystkie utwory łączy fakt, że są przewspaniałe i wydane w roku 1984!

LISTA UTWORÓW:

1. CCOCTEAU TWINS, Pandora, Treasure, 1984
2. METALLICA, Call of Ktulu, Ride the Lightning, 1984
3. MARILLION, She Chameleon, Fugazi, 1984
4. CAMEL, Long Goodbyes, Stationary Traveller, 1984

Podcast Grysław jest także dostępny na iTunes oraz Spotify.
iTunes
Spotify

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_09.mp3

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdy piątek o godzinie 19:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.