Grysław #145

Grysław #145

Neoretrogranie

 

To odcinek dość wyjątkowy w historii audycji. Po raz pierwszy bowiem warstwie dźwiękowej towarzyszy także warstwa wizualna – zachęcony komentarzami na YouTube testowo włączyłem kamerę podczas nagrania audycji. Tak więc osoby, które kosnumują treści na YouTube będą mogły teraz zobaczyć też mnie podczas procesu powstawania programu.

Drugi wyróżniający element tego odcinka to fakt, że po raz pierwszy od dawna nagrywam solo i przeważa zdecydowanie warstwa muzyczna. Składają się na nią utwory z dwóch płyt dołączonych do znakomitego pisma Retrogamer. Pierwsza to swoista antologia utworów z serii Turrican, skomponowanych przez znanego jużs słuchaczom Chrisa Huelsbecka i zaaranżowanych na nowo przez różnych artystów na potrzebuy projektu Turrican Soundtracks, do którego odnośnik podaję poniżej.

http://www.turricansoundtrack.com

Zaś druga płyta to nowe aranżacje kompozycji znakomitego Roba Hubbarda. Zapowiedziałem cztery takie utwory, ale z powodu mojego rozgadania zmieściły się tylko dwa. Pełna ich lista poniżej.

Zaś na początku audycji sporo spraw organizacyjnych, omówienie szybkie książki “Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny”, zapowiedź kolejnego odcinka oraz tradycyjnie mnóstwo różnorakich growych dygresji. Czekam z niecierpliwością na informację, czy wersja z obrazem przypadła Wam do gustu, czy też wolicie tradycyjną formę.

LISTA UTWORÓW
1. ROGER WANAMO, Final Fight; Turrican: Ultimate Collection; 2019
2. ROGER WANAMO, Concerto For Laser And Enemies; Turrican: Ultimate Collection; 2019
3. MICHAEL FUCHS, Credits (Turrican 3); Turrican: Ultimate Collection; 2019
4. JAN ZOTTMAN & THOMAS BÖCKNER; Outpost; Turrican: Ultimate Collection; 2019
5. JAN ZOTTMAN & THOMAS BÖCKNER; Check the Gripper; Turrican: Ultimate Collection; 2019
6. JAN ZOTTMAN & THOMAS BÖCKNER; The Elevator; Turrican: Ultimate Collection; 2019
7. MATT GRAY; Commando; Rob Hubbard Remixed; 2019
8. BARRY LEITCH; Spellbound; Rob Hubbard Remixed; 2019

 

Podcast Grysław jest także dostępny na iTunes, Spotify oraz YouTube.

iTunes
Spotify
YouTube

 

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_145.mp3

 

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdą sobotę o godzinie 18:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.