Grysław #154

Grysław #154

Intro, Alyx, GeForce, Vita!

 

Na początku ważna informacja: po 5 latach nadawania Grysław otrzymał nowe intro zarówno dźwiękowe, jak i graficzne. Jego autorem jest mój przyjaciel Michał Kita, którego twórczość już prezentowałem w audycji, zaś Wy możecie ją śledzić na jego kanale YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCU38QmTwVi16v-HKx3G3s3g

Choć jestem wielkim fanem grupy Ozric Tentacles, której to fragemnt utworu Sunhair wykorzystywałem do tej pory, to czas przejść “na swoje” i bardzo dziękuję Michałowi za jego wspaniałą kompozycję.

Zaś w samym odcinku, ponownie nagrywanym z Andrzejem na odległość z powodu kwarantanny, znajdziecie moje zachwyty nad Half-Life: Alyx, tym większe, że dzięki uprzejmości polskiego oddziału firmy Nvidia oraz sklepu X-kom.pl otrzymałem najmocniejszą chyba kartę graficzną na rynku, czyli GMSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO. Co więcej, w przyszłym Grysławie ogłoszę konkurs, w którym będzie można wygrać kartę GeForce RTX 2060 Super, zasponsorowaną przez NVidia Polska oraz X-kom.pl.

Poniżej odnośniki do prezentowanych kart
https://www.x-kom.pl/p/445389-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080-ti-gaming-x-trio-11gb-gddr6.html
https://www.x-kom.pl/p/471697-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-super-windforce-8gb-gddr6.html

Pojawia się też krótki kącik retro, gdyż Andrzej przyjrzał się zdolnościom emulacyjnym konsoli PlayStation Vita, zaś oprócz tego szybko wspominamy o Silent Hillu, Animal Crossing, Resident Evil 3 i innych nowościach.

Zaś w części dogrywkowej wspominamy o kampanii gry Gamedec (odnośnik poniżej oraz omawiamy szybko nowy Nintendo Direct

https://www.kickstarter.com/projects/anshar/gamedec-isometric-cyberpunk-rpg-set-in-xxii-century

Miłego słuchania

LISTA UTWORÓW
1. RETURN TO FOREVER; Medieval Overture; Romantic Warrior; 1976
 

Podcast Grysław jest także dostępny na iTunes, Spotify oraz YouTube.

iTunes
Spotify
YouTube

 

Odnośnik do audycji w formacie mp3: http://ryslaw.pl/Gryslaw/Gryslaw_154.mp3

 

“Grysław” to moja autorska audycja, która pojawia się w każdą sobotę o godzinie 18:00 na antenie rozgłośni rockserwis.fm. Na niniejszej stronie odcinki umieszczone są po premierze, w celu ich archiwizacji.